Єдина Країна! Единая Страна!
 
19 | 11 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідВідбулося екскурсійне заняття на базі державного підприємства «Миколаївстандартметрологія»

На фоні невеликої кількості миколаївських підприємств, що базуються на хімічних, біологічних, фізичних процесах та відсутності можливостей продемонструвати вчителям використання знань із фундаментальних наук, основи яких вивчаються в курсі «Природознавство» (5 клас), кафедрою теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО 18 жовтня 2017 року організовано екскурсійне заняття для слухачів курсів підвищення кваліфікації до підприємства «Миколаївстандартметрологія» (куратор-Калашник О. П., методист із хімії та природознавства кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ). Не дивлячись на те, що підприємство існує понад 97 років, екскурсії з різних причин не проводилися. Як сказали слухачі, вони отримали унікальну можливість ознайомитись із основними видами досліджень та вимірювань, що повинні вивчати із дітьми відповідно до Концепції новою української школи.

Начальник метрологічного центру Болодурін В. В. ознайомив учителів із режимом роботи підприємства, основними видами досліджень та метрологічних стандартів, а також окреслив вимоги щодо роботи підприємства відповідно до переходу на стандарти ЄС і звернув увагу на те, що підприємство проводить повірку всіх вимірювальних приладів, що використовують в побуті та на підприємствах.

Гостинно привітала педагогів начальник випробувальної лабораторії Григор’єва Н. А. та висвітлила питання про широкий спектр випробувань харчової продукції, продовольчої сировини, визначає фальсифікацію молочних продуктів, алкогольних напоїв, рослинних олій, ковбасних виробів та м’ясних напівфабрикатів, меду. Вчителі зацікавилися методикою молекулярно-генетичних досліджень із визначення генетично модифікованих організмів, які продемонструвала заступник начальника лабораторії Цмоканич Ю. О., а провідний інженер-лаборант Бочарова Т.В. показала принцип дії атомно-абсорбційного спектрофотометру Agilent 240AA та газового хроматографу «Кристаллюкс 4000М», що використовується для визначення токсичних елементів і пестицидів у харчових продуктах.

Слухачі курсів підвищення кваліфікації вчителів природознавства (група № 140) висловили щиру подяку працівникам лабораторії за поглиблення фахових знань та можливість проведення екскурсій і занять із учнями на базі підприємства з метою формування екологічної компетентності та здорового способу життя.

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання