Єдина Країна! Единая Страна!
 
19 | 11 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідПочаткова школа

23 вересня на базі Вознесенської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Обдарованість» відбувся семінар-практикум для керівників інтернатних закладів та учителів початкових класів загальноосвітніх шкіл-інтернатів обласного підпорядкування.

Метою проведення заходу стало забезпечення оперативного навчання педагогічних працівників області щодо пріоритетних напрямів реформування освіти, упровадження змісту оновлених навчальних програм 1–4 класів у 2016/17 навчальному році, планування підвищення кваліфікації педагогічних працівників та керівних кадрів навчальних закладів області у 2016 році.

Семінар був спланований за трьома модулями: організаційним, інформаційним та практико-орієнтованим.

Із проектом нової української школи та стратегією післядипломної педагогічної освіти учасників семінару ознайомив Шуляр В. І., д.пед.н., доцент, директор МОІППО, заслужений учитель України.

Про організацію навчально-виховного процесу в закладах інтернатного типу в умовах реформування освіти перед присутніми виступила Руденко Н. В., заступник начальника відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації.

Учасники семінару взяли участь у роботі секцій. Директорам навчальних закладів проведено тренінг «Організація звірки педагогічних кадрів та формування замовлення на курси підвищення кваліфікації у 2017 році із застосуванням хмарних технологій» (тренери: Стойкова В. В., методист кафедри теорії й методики управління навчальними закладами освіти МОІППО; Захар О. Г., доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО.

На секції учителів початкових класів розглядалися питання упровадження компетентнісного підходу до викладання навчальних предметів у початковій школі в умовах розвантаження навчальних програм. Зокрема з вимогами до викладання математики та предмету «Я у світі» учасників познайомила Хортів Г. В., старший викладач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО; інформатики – Бабійчук В. Г., методист кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО; природознавства – Сокуренко О. О., завідувач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти МОІППО.

У ході проведення семінару було презентовано досвід роботи Вознесенської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст. «Обдарованість» Миколаївської обласної ради. Презентацію провела Доценко Л.О., директор закладу.

CЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: СТРАТЕГІЯ ЗМІН В ОСВІТІ УКРАЇНИ. СТРАТЕГІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ» В М. МИКОЛАЄВІ

   Із метою забезпечення оперативного навчання керівників загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів початкових класів області щодо впровадження змісту оновлених навчальних програм 1–4 класів у 2016/17 навчальному році 20 вересня 2016 року на базі Центрального регіонального центру розвитку освіти (Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти) та Науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради працівниками інституту проведено семінар-практикум «Нова українська школа: стратегія змін в освіті України. Стратегія післядипломної педагогічної освіти» для представників органів виконавчої влади, органів управління освітою, педагогічних працівників освітніх закладів м. Миколаєва.

   Учасників заходу ознайомлено з Концепцією нової української школи як фундаментом реформи середньої освіти, відбулося обговорення методичних рекомендацій, підготовлених МОН спільно з НАПН України, представлено практичні розробки щодо упровадження компетентнісного підходу в процесі роботи за навчальними програмами оновленого змісту.

Що конкретно змінилося у програмах початкової школи?

Вперше в одному документі компактно наведено опис ключових змін до ВСІХ оновлених програм.

Вчителі, батьки - прочитайте, будь ласка. Бо, на жаль, інформація, яка до вас надходить через ЗМІ, не завжди коректна та не дає можливості зрозуміти: що ж відбувається насправді? І у такому випадку єдиний спосіб отримати об'єктивну інформацію – звернутися до першоджерела. Зміни до програм початкової школи стали результатом безпрецедентно відкритого обговорення на освітній Інтернет-платформі EdEra (https://www.ed-era.com), у якому взяли участь більше чотирьох тисяч вчителів, батьків, науковців, які внесли більше восьми тисяч пропозицій.4 серпня Колегія МОН затвердила ці зміни, а 11 серпня на сайті Міністерства освіти та науки були викладені оновлені програми.

Зі всіма програмами початкової школи (в т.ч. – оновленими) можна ознайомитися за цим посиланням: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/pochatkova-shkola.html

Однак перед тим, як знайомитися з оновленими програмами, вчителям та батькам доречно мати загальне уявлення про те, які саме пропозиції висувалися, чому вони були прийняті чи відхилені.

Саме тому зібрано в один документ всі ввідні розділи до кожної з програм з описом ключових зміни, які вносилися учасниками обговорень.

Власне, саме під час внесення пропозицій та їх обговорення відбувалися найбільш цікаві дискусії, які показали, що в України накопичилась «критична маса» активних вчителів, які не просто скаржаться на важке життя та недолугість застарілих норм, але й готові приділити власний час, досвід та знання, щоб змінювати нашу школу на користь маленьким українцям.

Детальніше...

У Миколаївському ОІППО проведено семінар-практикум «Нова українська школа: стратегія змін в освіті України. Стратегія післядипломної педагогічної освіти»

З метою забезпечення оперативного навчання керівників загальноосвітніх навчальних закладів і вчителів початкових класів області щодо впровадження змісту оновлених навчальних програм 1–4-х класів
у 2016/17 навчальному році на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти кафедрою теорії й методики дошкільної та початкової освіти проведено семінар-практикум
«Нова українська школа: стратегія змін в освіті України. Стратегія післядипломної педагогічної освіти».

З вітальним словом до учасників заходу звернулася заступник директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації – Удовиченко О. О., яка звернула увагу на специфіку викладання навчальних предметів початкової школи в умовах розвантаження навчальних програм в початковій школі та реформування середньої освіти.

Учасників семінару ознайомлено з Концепцією нової української школи як фундаменту реформи середньої школи, обговорено методичні рекомендації, підготовлені МОН України спільно з НАПН України, а також методичні листи МОІППО щодо викладання предметів у початковій школі.

У ході проведення заходупредставлено практичні розробки щодо впровадження компетентнісного підходу в процесі роботи за навчальними програмами оновленого змісту; обговорено актуальні проблеми початкової освіти; вироблено стратегію організації навчально-виховного процесу,
що дозволить забезпечити на відповідному рівні компетентнісний і особистісно-орієнтований підхід у навчанні.

Детальніше...

Cемінар-практикум «Нова українська школа: стратегія змін в освіті України. Стратегія післядипломної педагогічної освіти» в м. Новий Буг

Із метою забезпечення оперативного навчання керівників загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів початкових класів області щодо впровадження змісту оновлених навчальних програм 1–4 класів у 2016/17 навчальному році 31 серпня 2016 року на базі Східного регіонального центру розвитку освіти (Новобузький районний центр по обслуговуванню закладів освіти Новобузької районної ради). працівниками інституту проведено семінар-практикум «Нова українська школа: стратегія змін в освіті України. Стратегія післядипломної педагогічної освіти» для представників органів виконавчої влади, органів управління освітою, педагогічних працівників освітніх закладів Новобузького, Баштанського, Казанківського районів.

Учасників заходу ознайомлено з Концепцією нової української школи як фундаментом реформи середньої освіти, відбулося обговорення методичних рекомендацій, підготовлених МОН спільно з НАПН України, представлено практичні розробки щодо упровадження компетентнісного підходу в процесі роботи за навчальними програмами оновленого змісту.

Детальніше...

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання