Єдина Країна! Единая Страна!
 
19 | 11 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідВідеотека

Відеокалендар «День за днем» Ціннісні орієнтири діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи (З досвіду роботи ІІ півріччя 2017 рік)

Відеокалендар «День за днем»  Ціннісні орієнтири діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи
Укладачі: Бабійчук В. Г., Запорожченко Г. М., методисти МОІППО

            Залишилося зовсім небагато часу, і нинішній рік стане частиною історії. Адже рік, що минає, непростий для кожного з нас. Це був і час відповідальних рішень, і час дій. Відеокалендар «День за днем» візуалізує подальшу реалізацію досвіду з проблеми: Ціннісні орієнтири діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи. Провідна ідея досвіду передбачає єдність цілей неперервної освіти і специфічних завдань кожної її ланки, які органічно поєднуються з варіативністю навчальних програм на курсах підвищення кваліфікації, педагогічними ІТ і Smart-технологіями, формами і методами їх реалізації.
Актуальність та пріоритетність ідеї надання досвіду – це становлення нової системи цінностей, яка б дозволила людям швидше адаптуватися у новому сус¬пільстві, що модернізується, але й не розгубила на шляху до цивілізованого майбутнього духовні цінності, ідеали та традиції свого народу.
        Для педагогічного колективу Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, як і для педагогічної спільноти всієї України, 2017/18 навчальний рік – це рік розвитку якісної української освіти.
         Так, із метою підвищення рівня професійної компетентності вчителів-предметників у нашому закладі було проведено обласні методичні активи. На засіданнях обговорювались актуальні проблеми сучасної освіти, стратегічні напрямки її розвитку в закладах області у новому навчальному році; були проаналізовані результати участі у ЗНО та інтелектуальних змаганнях із предметів; освітяни ознайомилися з досвідом роботи учителів-новаторів. Зокрема, на методичних активах керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів біології, фізики та астрономії, хімії розкривалися питання формування наукового світогляду та основ науково-природничої культури учнів старшої профільної школи засобами інтегрованого курсу «Природничі науки», який запроваджується з наступного навчального року; висвітлювалась роль керівників районних (міських) методичних об’єднань учителів-природничників у активізації впровадження STEM-освіти в загальноосвітніх навчальних закладах. Відбувалося і жваве обговорення актуальних питання щодо розвитку початкової освіти в області та підготовки педагогічних працівників до впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти у 2018/19 н. р.

 

Детальніше...

Відеокалендар "День за днем" Ціннісні орієнтири діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи (З досвіду роботи І півріччя 2017 рік)

         День за днем
Ціннісні орієнтири діяльності працівників МОІППО в рамках Нової української школи
(З досвіду роботи, 2017 рік)

                                                            Укладач : Бабійчук В.Г., методист навчально-методичної лабораторіїї акмеології МОІППО

          Єдність цілей неперервної освіти і специфічних завдань кожної її ланки органічно поєднуються з її варіативністю та наскрізним застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні системою освіти. Такий підхід на курсах підвищення кваліфікації в МОІППО разом із середовищем Інтернет конвергувався в Smart-освіту, тобто у навчання, яке сприяло формуванню предметних та ІТ-компетентностей, у розвиток творчості, співпраці, у здатність реалізувати завдання концепції Нової української школи.
        День за днем працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти запалювали вогнем знань педагогічні серця аби кожен освітянин повірив у творчий потенціал і зреалізувався у самостійному житті.
           Провідна науково-методична ідея досвіду – ціннісні орієнтири діяльності працівників МОІППО в системі надання освітніх послуг із метою розвитку педагогічної майстерності та творчої ініціативи педагогічних працівників. Тому важливо, щоб система проведених заходів у післядипломній освіті не тільки сприяла становленню нової системи цінностей, яка б дозволила людям швидше адаптуватися у новому сус¬пільстві, що модернізується, але й не розгубила на шляху до цивілізованого майбутнього духовні цінності, ідеали та традиції свого народу.
      Актуальність та пріоритетність ідеї досвіду – це проведення ціннісних ключових заходів із метою підняття соціального статусу педагогів, які мають виконувати функції соціального ліфта в реалізації Концепції реформування Нової української школи, та завдань Державної стратегії регіонального розвитку освіти. Ключові заходи були не лише ціннісними орієнтирами в діяльності працівників МОІППО, а й стали поштовхом для галузевого розвитку освіти, формування та впровадження ІКТ-компетентності, соціально-економічної та акмеологічної стійкості освітян і бенефіціарів місцевих територіальних громад Миколаївського регіону. Система таких заходів покращила якість, доступність та ефективність надання освітніх послуг, сприяла впровадженню інноваційних технологій, методик та практик, переходу на новий технологічний зміст навчально-виховного процесу, а також наблизила освіту до європейських стандартів.
        Новизна педагогічного досвіду базувалася на компетентнісних підходах і акмеологічній стійкості до формування цінностей у новому змісті курсів підвищення кваліфікації з огляду на сучасні тенденції самоосвіти і самовизначення, де головний акцент ставився на реалізації Концепції Нової української школи.

 

Детальніше...

Досвід діяльності працівників Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на тему " Реалізація завдань регіональної освіти у 2016 році"

 День за днем.

З досвіду роботи МОІППО.

 2016 рік.

Укладач: методист МОІППО Бабійчук В.Г.
Ти знаєш, що ти - людина.
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя - єдина,
Мука твоя - єдина,
Очі твої - одні.
(В.Симоненко)

          Людина. Таке близьке і зрозуміле всім слово. І разом із тим які різні відтінки ми вкладаємо в його значення... Так день за днем працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти запалюють вогнем знань педагогічні серця, наповнюють їхні душі духовною жагою, аби кожен із них повірив у творчий потенціал і зреалізувався у самостійному житті. Ми - це не безліч стандартних "я", а безліч всесвітів різних. Так про неповторність і цінність кожної людини писали у своїх творах українські письменники ХХ ст.
         Відеокалендар «День за днем» візуалізує ключові заходи, проведені взимку, весною і на початку літа, тобто з січня по червень місяці 2016 року (за І півріччя). І починаються всі заходи з Виставки художньої фотографії «Південний альбом – 2016», присвяченій 25-річчю від дня утворення Миколаївської обласної організації Національної Спілки фотохудожників України, яка представляє глядачам більше 50 фотографій у жанрі портрет. Шуляр Василь Іванович, доктор. п. н, доцент, професор кафедри мовно-літературної освіти, директор МОІППО, зазначив актуальність експозиції, розміщеній у галереї мистецтв у фойє цього інституту, висловив думки про образи людей, що представлені на світлинах.
          Цінність людини – в її унікальності! Кожна людина має від Бога дар, має можливість творити та розвиватися, має вродженні таланти які використовує за призначенням, бо кожен із нас – окремий світ. Певно тому в центрі завжди стоїть людина. Вся діяльність МОІППО, на чолі з директором цього закладу, спрямована на педагогоцентризм із дотриманням формули життєвої компетентності, яка визначається 4-П – порядність, професіоналізм, патріотизм, продуктивність (результат діяльності)
         Фотосвітлини та документальні відеокадри відео календаря зафіксували приголомшливі історичні моменти вирішення актуальних проблем сьогодення, через систему діяльності колективу післядипломної педагогічної освіти у тісній співпраці з різними установами, закладами, організаціями, посадовцями і науковцями, громадскістю й депутатами. Певно тому на Миколаївщині проведено круглий стіл «Стратегія державної освітньої політики: проблеми та перспективи». Модератор заходу – Кремінь Тарас Дмитрович, народний депутат Верховної Ради України, голова підкомітету «Освіта» Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, кандидат філологічних наук, доцент у ході заходу сприяв обміну думками учасників щодо ціннісних засад і пріоритетів розвитку освіти України в умовах децентралізації, обговорювалися документи державного значення за такими напрямками: концептуальні засади проекту Закону України «Про освіту» і проблеми професійної освіти.

Детальніше...

Досвід діяльності працівників Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на тему "Реалізація завдань регіональної освіти у 2015 р."

       joijlpjj1Досвід діяльності працівників Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на тему "Реалізація завдань регіональної освіти у 2015 р." Бабійчук Валентина Григорівна, методист лабораторії інноваційного розвитку та дистанційної освіти МОІППО узагальнила матеріали досвіду з фото світлинами та відео додатками у формі відео календаря. Відео календар «МОІППО: день за днем 2015 року» (скорочений варіант досвіду діяльності працівників МОІППО).
        Адреса:
Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 54001 м. Миколаїв, вул. Адміральська, 4-а, тел./факс 37-85-89
http://www.moippo.mk.ua, e-mail: moippo @ moippo.mk.ua
        Анотація:
ytdtjhdf2Відео календар "Реалізація завдань регіональної освіти у 2015 р." має різновекторне спрямування: як відео додаток до звіту діяльності МОІППО у 2015 р.; як узагальнений відео досвід реалізації завдань регіональної освіти; як відео посібник з панорамою педагогічних ідей та альтернативними формами інноваційних заходів по формуванню освітнього простору педагога; як презентація та популяризація іміджу Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти тощо. Зміст відео календаря представлено у відповідності до орієнтовної структури звіту МОІППО з високим коефіцієнтом корисної дії. Його повна версія має історичну цінність, оскільки вміщує документальні фото світлини та відео додатки, має розгорнуту структуровану форму відео звіту, низку інноваційних заходів, підкріплених педагогоцентричним досвідом реалізації освітніх завдань у регіоні в 2015 році з цікавими й актуальними педагогічними знахідками.

Гортаючи сторінки відео календаря, кожен відвідувач знайде для себе цікаві родзинки: інноваційні технології, форми і види освітньої діяльності, почує живий голос В.Симоненка, зрозуміє суть змін та освітніх реформ через звернення до освітян регіону заступника МОНУ П. Полянського та директора департаменту освіти, науки й молоді Миколаївської обласної державної адміністрації А. Б. Веліховської, почують радіо диктант національної єдності, який писали разом із педагогами ЗНЗ області педагогічні і науково-педагогічні працівники та директор МОІППО В. І. Шуляр, зрозуміють важливість патріотичного виховання через низку представлених заходів. Актуальними залишаються педагогічні прийоми та способи формування культури сучасного вчителя ХХІ ст. засобами мистецтва та інноваційних технологій. Відвідувачі цієї сторінки познайомляться з новими моделями курсів підвищення кваліфікації педагогів на технологічній основі, відеокастами, відео зверненнями, низкою інноваційних заходів таких як скаффолдінг, коучинг, спортивні квести, відкриті заняття з тренінгами, батьківські дебати, флеш-моби, бук трейлери, виставки-пленери, авторські школи, педагогічні студії, і побачать багато іншого.

 

Інтерактивна карта "Педагогічний досвід освітян Миколаївщини"

Відеотека "Педагогічний досвід освітян Миколаївщини"

Карта "Педагогічний досвід освітян Миколаївщини" (2015 -2017 рр.)

Карта Google "Педагогический опыт педагогов Николаевского региона" (2012г -2014 г.)

Карта "Педагогический опыт педагогов Николаевского региона" (2009 г. - 2011 г.)

 

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання